تبلیغات
دکتر حشمت الله فلاحت پیشه

کلیپ

کانال تلگرام

خاطرات سیاسی

ضرورت بازتنظیم موافقتنامه میان ایران و عربستان درخصوص اعزام حجاج

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است عربستان باید در جریان مذاکرات برای اعزام حجاج ایرانی در وهله اول نسبت به احقاق حقوق فاجعه‌دیدگان اقدام کرده و در ادامه با همکاری ایران موافقتنامه جدیدی برای اعزام تدوین کند.

ضرورت بازتنظیم موافقتنامه میان ایران و عربستان درخصوص اعزام حجاج

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دعوت عربستان سعودی از ایران برای مذاکره جهت حضور زائران ایرانی در مناسک حج 96 گفت: عربستانی ها نتوانستند در قبال موضوع حج، مسئولیت پذیری داشته باشند و از قبال آن مسائلی پیش آمد که وجهه آنها را در عرصه افکار عمومی بین الملل دچار خدشه کرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در ادامه، شکست یاران تروریست آنها و افت شدید قیمت نفت باعث شد به سمت نوعی عملگرایی روی بیاورند لذا اقدام به ارسال دعوتنامه به ایران برای انجام مذاکرات جهت حضور زوار ایرانی در سال آتی کردند.

وی در ادامه به نحوه اقدام دستگاه دیپلماسی کشورمان در روند مذاکرات با عربستان اشاره و بیان کرد: ایران نباید اقدام به اعزام زائر به هر قیمت کند که منجر به تضییع حقوق ایرانیان شود لذا معتقدیم در مذاکراتی که در آینده صورت می گیرد دو موضوع به لحاظ گذشته و آینده باید مد نظر باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: عربستان باید نسبت به فجایای گذشته در این کشور که منجر به از دست رفتن جان بسیاری از هموطنان زائرمان شد احقاق حقوق کند همچنین لازم است موافقتنامه میان ایران و عربستان برای اعزام زائر بازتنظیم شود چرا که در موافقتنامه های قبلی هیچ گونه حقوقی برای ایرانیان قائل نبوده و حقی برای جان، مال و ناموس آنها قرار نداده اند.

طبقه بندی: گفت وگو،
برچسب ها: حشمت الله فلاحت پیشه - عربستان سعودی - کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی - فاجعه منا،
دنبالک ها: خانه ملت،
[ چهارشنبه 22 دی 1395 ] [ 10:05 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

مدیر وبلاگ : سجاد حسینی

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :