تبلیغات
دکتر حشمت الله فلاحت پیشه

کلیپ

کانال تلگرام

خاطرات سیاسی

ایجاد پایگاه‌های نظامی در کشورهای خارجی اصولا جزو استراتژی‌های جمهوری اسلامی ایران نیست و حضور ایران در عراق و سوریه، حضوری مستشاری و نرم‌افزاری است.

به گزارش "افکارنیوز، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با اشاره به ادعای چند تن از نمایندگان کنگره آمریکا مبنی بر ساخت پایگاه نظامی ایران، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اصولا نیازی به این کار ندارد، عنوان کرد: ایجاد پایگاه های نظامی در کشورهای خارجی اصولا جزو استراتژی های جمهوری اسلامی ایران نیست.
وی با بیان اینکه حضور نظامی مستشاری ایران در سوریه و عراق، تعریف خاص مربوط به خود را دارد، عنوان کرد: ایجاد پایگاه نظامی در تعریف حضور نظامی مستشاری نمی گنجد.
فلاحت پیشه ادامه داد: حضور نیروهای جمهوری اسلامی ایران در سوریه و عراق، با دعوت دولت های این دو کشور صورت گرفت و این حضور، حضوری مستشاری و نرم افزاری است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایجاد پایگاه نظامی در کشور خارجی، در قالب حضور نظامی سخت افزاری تعریف می شود و هیچگاه حضور ما در کشورهای منطقه حضوری سخت افزاری نبوده و نیست، تاکید کرد: به همین دلیل است که حضور نیروهای ایران در سوریه یا عراق، با مخالفت مردم آن کشورها روبرو نمی شود.
وی در پایان با بیان اینکه اساسا ایجاد پایگاه نظامی در کشورهای خارجی، مربوط به زمان جنگ سرد و رقابت قطب های غرب و شرق بود، یادآور شد: آن زمان ابرقدرت ها پایگاه های نظامی خود را در سایر کشورهای جهان می ساختند و فرماندهی آن را بر عهده گرفته و امور سطح پایین را به بومیان آن کشورها می سپردند.
طبقه بندی: گفت وگو،
[ دوشنبه 22 خرداد 1396 ] [ 08:40 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

مدیر وبلاگ : سجاد حسینی

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :