تبلیغات
دکتر حشمت الله فلاحت پیشه

کلیپ

کانال تلگرام

خاطرات سیاسی
فلاحت پیشه منتخب مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در انتخابات مجلس دهم نسبت به اقدامات مسئولین در رابطه با شیوع بیماری در شهرستان اسلام آباد غرب طی بیانیه ای واکنش نشان داد.
به گزارش خبرآنلاین، حشمت الله فلاحت پیشه منتخب مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در انتخابات مجلس دهم پس از بازدید خود از بیمارستان اسلام آباد غرب که به دلیل شیوع بیماری در این شهرستان انجام شد بیانیه ای صادر کرد.

این بیانیه در کانال تلگرامی فلاحت پیشه منتشر شده و متن آن به شرح ذیل است:

عزیزان همشهری، اینجانب در دوران شیوع بیماری ناشناخته اخیر در میان شما حضور داشته و بعد از بازدید ساعت 3 بامداد خود از بیمارستان چند نکته را به عرض می رسانم:

1 - در حالیکه هنوز مسئولیت رسمی ام آغاز نشده، از طرف مسئولین از شما عذر خواهی می کنم.

2 - امیدوارم تا ۷ خرداد ماه دلیل بیماری و راهکارهای علمی، تخصصی، تجهیزاتی، پیشگیری و مقابله با چنین بحران هایی نتیجه دهد و شخصا پیگیری های لازم را در این رابطه انجام خواهم داد.

3 - سفر معاون وزیر بهداشت به اسلام آباد غرب تشریفاتی بود؛ ایشان نه تجهیزاتی و نه پرسنلی آورده بود که دردی را دوا کند و گویا آقایان با عجله برگشتند تا مبادا خودشان نیز به بیماری گرفتار نشوند.

4 - از پرسنل خدوم بیمارستان اسلام آباد غرب که به عبارتی؛ دست تنها به جنگ یک اپیدمی منطقه ای رفتند تشکر می کنم.در چنین شرایطی می توان فهمید که تاخیر چند ساله در تکمیل و تجهیز بیمارستان تخصصی اسلام آباد غرب؛ چیزی شبیه خیانت به یک ملت است.

5 - مردم عزیز از برخی ورق بازی های داخل بیمارستان همچون تهیه چندباره فیش ویزیت و... گلایه داشتند که البته ناقض زحمات شبانه روزی پزشکان و پرستاران و دیگر پرسنل خدوم نیست؛ و امیدوارم تسهیل مدیریتی لازم در این رابطه صورت گیرد.

6 - شخصاً، از مدیریت محترم شبکه و بویژه پرسنل گمنام و بی ادعای بیمارستان تشکر می کنم.و ضمن سپاس از دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه؛ منتظر پاسخ روشن آنها به مردم در قبال مشکل فوق بوده و امیدوارم با شناسایی نقاط ضعف و کمبود شبکه اسلام آباد غرب و دالاهو در بحران اخیر، نسبت به رفع فوری مشکلات عنایت نمایند.
طبقه بندی: گفت وگو،
[ سه شنبه 31 فروردین 1395 ] [ 06:49 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
سیاست‌های عربستان علیه ایران انتحاری است
حشمت فلاحت پیشه کارشناس مسائل بین‌الملل درباره اقدامات عربستان علیه ایران و راهکار برون رفت کشورمان از این اقدامات خصمانه به آفتاب یزد گفت
:« در مورد تاثیر سیاست‌های عربستان در قبال ایران نباید بزرگنمایی کرد، عربستان کشوری است که سیاست‌های انتحاری دارد و سیاست‌های انتحاری نشانه قدرت آنها و نشانه ضعف کشورهای مورد هدفشان نیست. بنابراین نمی توانیم به دلیل اقدامات اخیر عربستان کلیت سیاست خارجه ایران را مورد نقد قرار دهیم، اما بهتر است در میدانی بازی نکنیم که عربستانی‌ها برای ما طراحی می‌کنند. به نظرم نقطه ضعف ما، در همین است که بعضا در میادینی بازی می‌کنیم که عربستانی‌ها می‌خواهند.»

وی اضافه کرد:« مثلا تلاش برای اعزام حجاج به عربستان، آن هم تحت هر شرایطی حتی بدون توجه به شان و منزلت مردم و ایرانی‌ها یکی از سیاست‌های اشتباهی است که جمهوری اسلامی ایران در پیش گرفته، من حتی قبل‌از جنایت «منا» گفته بودم که اعزام حجاج به عربستان به معنای ارسال گوشت قربانی برای عربستان است ولی می‌بینیم که همچنان درپیش‌گرفتن چنین سیاست اشتباهی در بحث حجاج باعث می‌شود تا ما دست پایین‌تری در مقابل عربستان داشته باشیم.»
فلاحت پیشه در مورد بیانیه‌هایی که با فشار عربستان علیه ایران صادر می‌شود توضیح داد: « سازمان همکاری اسلامی یکی از ضعیف ترین سازمان‌ها در عرصه بین المللی است و حتی اگر قطعنامه ای هم صادر کند، عمری بیش از همان بیانیه‌ها ندارد. اینکه عربستان با پول و اجماع کشورهای مرتجع غرب یک بیانیه علیه ایران تنظیم می‌کند دلیلی بر زیر سوال رفتن سیاست خارجه ایران نیست.»
فلاحت پیشه افزود:« سیاست خارجه سه عرصه جهانی، منطقه ای و روابط دو جانبه دارد، ایران در عرصه جهان، تنش‌های خودش را کاهش داده و در عرصه دو جانبه نیز مناسبات کمی و کیفی نسبتا خوبی را در پیش گرفته است.»
وی خاطرنشان کرد: « مشکل فعلی ایران در روابط خارجه، پیرامون عرصه منطقه ای است چرا که این عرصه، عرصه مین آلود عربستان و ارتجاع عرب - که متهم به تروریسم، نقض حقوق بشر و سد کننده دموکراسی هستند -به شمار می‌آید. بنابراین ما باید اجازه دهیم سیر تحولات پیش رود و بهانه به دست عربستان ندهیم. در شرایط کنونی هیچگونه امکانی برای تعریف حوزه منافع مشترک با عربستان وجود ندارد حتی در موضوع حج.»

ادامه مطلب

طبقه بندی: گفت وگو،
[ دوشنبه 30 فروردین 1395 ] [ 09:15 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ][ یکشنبه 29 فروردین 1395 ] [ 10:33 ق.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

گسترش مناسبات ایتالیا و ایران

سفر نخست وزیرایتالیا به عنوان یكی ازمقامات عالی اتحادیه اروپا به ایران و عالی ترین مقام یكی ازكشورهای صنعتی، مهم ارزیابی می‌شود. ایتالیا ازمعدود كشورهایی است كه در اوج تحریم‌ها تلاش كرد كه رابطه خود را با ایران قطع نكند و در هنگام خروج همزمان سفرای اتحادیه اروپا از ایران ایتالیایی‌ها بودند كه تلاش داشتند آخرین رگه‌های ارتباطی خود را با ایران حفظ كنند. به لحاظ اقتصادی نیز ایتالیا با ایران روابط خوبی تا قبل از لغو تحریم‌ها داشته است اما درطول دورانی كه آمریكایی‌ها از سال ۱۹۹۵ به این سو تحریم‌های خود را علیه ایران گسترش دادند و اتحادیه اروپا را هم ناچاربه همكاری با خود كردند و اغلب كشورهای اروپایی مناسبات خود را با ایران كاهش دادند در نتیحه كل كشورهای اروپایی مراودات خود را از حدود بیست و پنج میلیارد دلار به حدود دو میلیارد دلار یعنی به كمتر از یك دهم رساندند ولی بعد از توافق وین و اجرایی شدن برجام به نوعی نگاه كشورهای غربی به واقعیت‌های كشورهای خاورمیانه واقعی شد و اروپایی‌ها از جمله كشورهایی هستند كه تهدیدات منطقه خاورمیانه و خطر آن را درك كرده است و به این درك رسیده است كه عامل ناامنی منطقه ایران نیست بلكه بحران تروریسم و نقض حقوق بشر و مهاجرت از كشور‌های عربی است كه باعث شده تروریست‌ها به اروپا منتقل شود، لذا كشورهایی مانند ایتالیا بر این عقیده هستند كه با ایران در حوزه‌های گوناگون از جمله انرژی می‌توانند آنها را از حالت ركود خارج سازد لذا ایران را به عنوان یك كشور باثبات انتخاب كند. ایتالیا از جمله كشورهایی است كه در ابتدا راه تحریم‌های بین‌المللی اقتصادی علیه ایران را لغو كرد و یادداشت تفاهماتی كه بین ایران و ایتالیا اخیرا امضا شده است در طول سیزده سال اخیر بین ایران و كشورهای اروپایی بی‌سابقه بوده است و در شرایطی كه آمریكایی‌ها پول‌های ایران آزاد كرده‌اند ولی مكانیزم سرمایه داری جهانی را طوری قرار داده‌اند كه این پول‌ها به صورت روان وارد اقتصاد ایران نشوند ما شاهد هستیم در این شرایط ایتالیا سهم مهمی را در رابطه اقتصادی با ایران ایفا می‌كند. رابطه با ایتالیا در دوجنبه می‌تواند برای ایران مهم تلقی شود؛ اولا به عنوان شروع‌كننده رابطه با ایران استارت روابط اروپایی‌ها با ایران را به صدا در آورده است و بعد از آنها آلمانی‌ها به عنوان كسانی كه درمناسبات تجاری با ایران با ایتالیایی‌ها رقابت داشته‌اند را مجاب به برقراری ارتباط با ایران خواهند كرد. البته درنهایت ایران و اتحادیه اروپا باید این مناسبات را عملیاتی كنند.

* كارشناس مسائل بین‌الملل
طبقه بندی: گفت وگو،
[ یکشنبه 29 فروردین 1395 ] [ 10:05 ق.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
*سیاست‌های توسعه‌ای ایران بر بنیاد «خود اتکایی» شکل گرفته است
* توجیه‌پذیر نیست که دولت سیاست‌های مسکن مهر را ادامه ندهد

عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه توجیه‌پذیر نیست که دولت سیاست‌های مسکن مهر را ادامه ندهد، گفت: دولت کنونی با عدم پذیرش برخی سیاست‌های خوب دولت گذشته به رکود حاکم بر کشور افزوده است.

دکتر فلاحت پیشه عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به سیاست‌های توسعه‌ای جمهوری اسلامی در مواجهه با تحریم‌ها گفت: دولت‌ها در کشور ما در مدیریت هزینه‌ها با مشکلاتی روبرو هستند به همین خاطر بخش اعظمی از ضعف‌هایی که به تحریم‌ها ربط داده می‌شود قابلیت پاسخگویی دارند.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی افزود: جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب سیاست‌های توسعه‌ای خود را بر «بنیاد خود اتکایی» شکل داده است.  این سیاست نیز به این علت بود که بیشترین سیاست‌های تحریمی و بایکوتی علیه ایران از همان آغاز انقلاب اسلامی شکل گرفته است (از زمان جیمی کارتر تا امروز).

این استاد دانشگاه تصریح کرد: توجیه‌پذیر نیست که دولت سیاست‌های مسکن مهر را ادامه ندهد چرا که دود این امر به چشم مردم می‌رود و در کنار آن تمامی بخش مسکن با رکود مواجه خواهد شد.

فلاحت پیشه عدم پیگیری مصوبات سفرهای استانی دولت و حتی مقام معظم رهبری را نقد دیگری بر دولت کنونی دانست و گفت: نمونه آن عدم اجرای مصوبات سفرهای دولت گذشته و مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه است که اکثر این مصوبات مجوز کمیسیون ماده 32 قانون برنامه توسعه را نیز داشته است. دولت جدید به دلیل اینکه اصل سفرهای استانی را قبول نداشته بسیاری از این مصوبات را روی زمین نگه داشته است در حالی که دولت کنونی وارث برنامه‌ها و وعده‌های دولت‌های گذشته است.

فلاحت‌ پیشه در پایان خاطر نشان کرد: مجلس آینده و دولت کنونی در آینده باید بر اساس توسعه اقتصادی کشور حوزه همکاری مشترک تعریف کند؛ حوزه‌ای که به هیچ وجه دچار خلاء و خلل از ناحیه بازی‌های سیاسی نشود.


ادامه مطلب

طبقه بندی: گفت وگو،
[ شنبه 28 فروردین 1395 ] [ 09:54 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

کارشناس مسائل بین الملل، گفت: اقدامات عربستان در اجلاس همکاری کشورهای اسلامی تازگی ندارد و عمر بیانیه‌های آنها محدود به چند روز برگزاری اجلاس بوده و توانایی عملی کردن آنها را ندارند.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به پیش‌نویس بیانیه اجلاس کشورهای اسلامی در استانبول، خاطرنشان کرد: سازمان همکاری‌ کشورهای اسلامی از هدف اصلی‌اش که پیگیری مسأله فلسطین و قدس شریف بود دور مانده است.

وی ادامه داد: در زمان جنگ ایران و عراق در سازمان همکاری‌ اسلامی به جای پرداختن به بحث اتحاد، بحث‌ها به سمت جنگ ایران و عراق معطوف بود نه حل اختلاف‌ها. همچنین تا چندی پیش نیز این اجلاس به موضوع جزایر سه‌گانه ایران می‌پرداخت نه مشکلات کشورهای اسلامی.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه بحث تصویب بیانیه علیه ایران تازگی ندارد، گفت: عربستان سعودی به دنبال این است که فضای بین‌المللی را علیه ایران سوق دهد و حال که شرایط برای از بین رفتن تحریم‌های بین‌المللی علیه ما فراهم شده است، تحریم‌های منطقه‌ای را جایگزین آن کند.

این کارشناس مسائل کشورهای منطقه، تأکید کرد: سازمان همکاری‌های اسلامی از هدف خود منحرف شده است و حتی توان عملی کردن بیانیه‌هایی که علیه ایران صادر می‌شود را ندارد و تمام این اقدامات حرکت‌های تبلیغاتی علیه کشورمان است که طول عمر آن محدود به همین چند روز برگزاری اجلاس می‌شود و تأثیری فراتر از آن ندارد.
طبقه بندی: گفت وگو،
[ شنبه 28 فروردین 1395 ] [ 07:52 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

*مسئولان در زمینه تحقق شعار سال گزارش ماهانه ارائه کنند

*ضعف در ارائه اسناد زیربنایی کشور

منتخب مردم اسلام‌آبادغرب و دالاهو در مجلس دهم خواستار ارائه گزارش عملکرد ماهانه از سوی مسئولان و از دست ندادن زمان برای تحقق شعار سال شد و گفت: دستگاه‌های نظارتی باید با جدیت بیشتری عمل کنند.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی یک موضوع بسیار مهم و راهبردی است که از جنبه‌های مختلف دارای اهمیت است و باید از مولفه زمان برای تحقق این هدف به‌خوبی استفاده شود، اظهار کرد: تحقق شعار سال نیاز به همت مسئولان دارد و البته نقشه راه در بهترین وضعیت ممکن برای این موضوع وجود دارد که همان سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری است.

منتخب مردم اسلام‌آبادغرب و دالاهو در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقدام و عمل برای اجرای اقتصاد مقاومتی حاکی از این موضوع است که اقدامات کافی در این زمینه انجام نگرفته است و باید به‌دور از شعار دادن و ارائه سخنرانی‌های تفننی برای حصول نتیجه مناسب اقدام شود.

وی با انتقاد از وضعیت انجام کند بسیاری از امورات در زمینه اهداف توسعه‌ای چشم‌انداز 20 ساله‏ و وجود عقب‌ماندگی‌های محسوس در این بخش، خاطرنشان کرد: ایران در حال حاضر با افق 1404 که باید قدرت نخست کشورهای منطقه باشد فاصله معناداری در حوزه‌های مختلف دارد و ضعف عملکردی دلیل ایجاد این وضعیت است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه قوانین و برنامه‌های لازم برای تحقق این چشم‌انداز وجود دارد، بیان داشت: ارائه اسناد زیربنایی کشور همچون اسناد مهم توسعه‌ایی، اجتماعی و اقتصادی طی سال‌های قبل به‌دلیل اجرا نشدن قانون سند چشم‌انداز صورت نگرفته که جبران کاستی‌ها و ضعف‌های موجود نیازمند تحقق سهم سنواتی و پنج ساله است.

فلاحت‌پیشه خواستار ارائه گزارش عملکرد از سوی مسئولان دستگاه‌های مختلف و از دست ندادن زمان برای رفع کمبودهای موجود شد و تصریح کرد: دستگاه‌های نظارتی باید در این زمینه با جدیت بیشتری عمل کنند و دستگاه‌های مربوطه موظف به ارائه گزارش عملکرد به‌صورت ماهیانه هستند تا مجموعه اقدامات هماهنگ با سرعت بیشتری انجام شود.

این مسئول معرفی دستگاه‌های ضعیف در حوزه عمل به سیاست‌های ابلاغی تحقق اقتصادمقاومتی، برنامه‌ریزی برای رفع معضلات موجود بر سر راه این هدف، استفاده از تجربیات گذشته برای جلوگیری از اشتباهات قبل و هدف‌گذاری برای حرکت شتابان را از جمله موضوعات مهم برای توسعه همه‌جانبه کشور و اجرای شعار سال بیان کرد.
[ شنبه 28 فروردین 1395 ] [ 11:47 ق.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
[ پنجشنبه 26 فروردین 1395 ] [ 10:17 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

*ظلم به پروژه‌های ملی در استان کرمانشاه

* عدم اجرایی‌شدن مصوبات سفر مقام معظم رهبری

منتخب مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: به پروژه‌های راه‌آهن غرب کشور، بزرگراه کربلا و مناطق ویژه اقتصادی استان کرمانشاه در طول چند سال گذشته ظلم شده است.

فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه به‌دلایلی از جمله کم‌توجهی دولت و اختلاف میان نخبگان کرمانشاه با عقب ماندگی جدی روبه‌رو است اظهار داشت: احیای جایگاه استان کرمانشاه در سند آمایش کشور و بازگرداندن این منطقه به جایگاه قطب توسعه کشور باید در دستور کار نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس دهم قرار گیرد.

منتخب مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم شورای اسلامی تکمیل زیرساخت‌های عمرانی و توسعه در استان کرمانشاه را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی خود در مجلس دهم دانست و گفت: تمام تلاش‌ها به‌کار گرفته می‌شود تا تکمیل این زیرساخت‌ها در حوزه استانی و به‌ویژه اسلام‌آباد غرب نهایی شود.

فلاحت‌پیشه گفت: متأسفانه بسیاری از مصوباتی که در رابطه با تکمیل زیرساخت‌های عمرانی و توسعه‌ای در سفر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور به استان کرمانشاه تصویب شد تاکنون به‌طور عملی اجرایی نشده است.

وی با اعلام اینکه در طول چند سال گذشته به پروژه‌های ملی در استان کرمانشاه ظلم شده است، افزود: طرح‌های راه‌آهن غرب، بزرگراه کربلا، احداث مناطق ویژه اقتصادی و دیگر طرحهای صنعتی با رکود روبه‌رو هستند.

منتخب مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم مشکل اصلی استان کرمانشاه را بیکاری دانست و گفت: با توجه به اهمیت رفع بیکاری در حوزه مدیریتی دستور کار اصلی خود را بحث اشتغال قرار داد‌ه‌ام.

فلاحت‌پیشه اجرایی شدن توافق هسته‌ای ایران و شکست تحریم‌ها را سبب شکل‌دهی مثبت اقتصاد مقاومتی دانست و اضافه کرد: نمایندگان استان باید به‌گونه‌ای عمل کنند که مزایای افزایش بودجه و درآمدهای کشور در حوزه استان کرمانشاه به وجود بیاید.

منتخب مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم عنوان کرد: از اقتصاد مقاومتی نباید تنها جنبه‌های ریاضتی و فشار بودجه‌ای سهم مردم استان کرمانشاه شود بلکه شرایط به‌گونه‌ای ایجاد شود که علاوه بر تقویت زیرساخت‌ها با توسعه استان مردم ثمرات اقتصاد مقاومتی را لمس کنند.

وی با ابراز اینکه اقتصاد مقاومتی به‌معنای مدیریت بهینه اقتصاد کشور است، گفت: مردمی که در عرصه‌های مختلف سیاسی و حکومتی جمهوری اسلامی و تحولاتی همچون جنگ و سازندگی سهم بزرگی داشته‌اند باید سهم بیشتری در اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

فلاحت‌پیشه افزود: در شرایطی که مملکت به‌سمت اجرای اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی اقتصاد پیش می‌رود سهم استان کرمانشاه از اقتصاد مقاومتی باید همراه با توسعه باشد.

وی با اشاره به اینکه همدلی ویژه‌ای میان نمایندگان منتخب این دوره از مجلس شورای اسلامی در استان کرمانشاه مشاهده می‌شود اظهار کرد: نمایندگان استان باید با برنامه‌محوری با هم کار کنند و به‌جای پرداختن به عزل و نصب درون‌استانی بیشتر به‌سمت اجرای برنامه‌ها پیش بروند.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه در قالب فصل نخست قانون برنامه پنجم توسعه مصوبات خوبی برای استان کرمانشاه در حوزه فرهنگی به‌‌ویژه از زمان سفر مقام معظم رهبری وجود دارد، گفت: در حوزه‌های مختلف از حوزه و دانشگاه تا دیگر حوزه‌های هنری و جبهه و جنگ مصوباتی وجود دارد که اجرایی نشده است.

وی با ابراز اینکه در زمینه فرهنگی دو اقدام اساسی باید انجام شود، افزود: یکی از این اقدامات احیای مصوبات فرهنگی گذشته و دوم تخصیص بیشتری از بودجه فرهنگی کشور به استان کرمانشاه است.

فلاحت‌پیشه با اعلام اینکه در مصوبه سال 1391 دوهزار و 500 میلیارد تومان به حوزه فرهنگ اختصاص یافته بود، گفت: متأسفانه در توزیع این بودجه استان کرمانشاه سهم شایسته‌ای نگرفت و باید به‌جای حرف زدن بودجه‌های لازم برای حوزه فرهنگ جذب شود.

وی با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن برنامه نظام توسعه شهری در حوزه اسلام‌آباد غرب عنوان کرد: نظام توسعه شهری باید برای اسلام‌آباد غرب، کرند غرب، ریجاب، حمیل و گهواره تعریف شود و در قالب آن وزارت کشور باید به وظیفه خودش به‌ویژه در امر بودجه‌گذاری عمل کند.

وی یکی از اهداف خود را رها ساختن اسلام‌آباد غرب از رکود عنوان کرد و گفت: این رکود سبب شده منطقه ویژه اقتصادی و دیگر زیرساخت‌های صنعتی استان نادیده گرفته شود و سعی می‌کنم برای بازگشت سرمایه‌گذاران به استان کرمانشاه زیرساخت‌های صنعتی استان تقویت شود.
طبقه بندی: گفت وگو،
[ دوشنبه 23 فروردین 1395 ] [ 09:43 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

تکلیف ترکیب مجلس منتظر نتایج مرحله دوم انتخابات است

حشمت الله فلاحت پیشه با بیان اینکه به طور طبیعی انتخابات در مرحله اول شور و شوق بیشتری نسبت به مرحله دوم دارد، گفت: دور اول انتخابات سراسری و حضور کاندیداها حداکثری است اما از مرحله دوم فقط دو برابر ظرفیت کرسی‌های مورد نیاز کاندیداها حضور دارند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) با بیان اینکه کم بودن شور وشوق انتخاباتی برای مرحله دوم انتخابات به معنای کم اهمیت بودن کرسی های باقی مانده برای مجلس نیست، اظهار کرد: مردم باید در مرحله دوم انتخابات نیز حضور گسترده داشته باشند، زیرا تکلیف بخشی از کرسی‌های مجلس به دور دوم کشیده شده است.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های سیاسی رقابت جدی بر سر فهرست انتخاباتی آینده دارند تصریح کرد: بخشی از تکلیف ترکیب سیاسی مجلس آینده منتظر نتایج انتخابات دور دوم است که اثرگذاری مرحله دوم انتخابات را جدی کرده است.


ادامه مطلب

طبقه بندی: گفت وگو،
[ دوشنبه 23 فروردین 1395 ] [ 06:07 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

رویداد24- کارشناس مسائل بین‌الملل تاکید کرد که انتخاباتی کردن موضوع برجام و موضوع هسته‌ای خیانت به یکی از دستاوردهای اصلی فنی و دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران است.

حشمت‌الله فلاحت پیشه، نماینده منتخب مردم در دوره دهم مجلس در گفتگو با رویداد24ضمن بیان این مطلب گفت: کسانی که در نقد خود وارد فضای تخریبی می‌شوند و حتی به تذکرات مقام معظم رهبری هم توجه نمی‌کنند، بیشتر به دنبال اثبات یک موضع افراطی هستند که البته این جریان در حاشیه مذاکرات و اجرای برجام هسته‌ای قرار دارند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: انتقاد سازنده نسبت به برجام منجر به تقویت توان چانه‌زنی و تقویت روح مقاومت در موضوع هسته‌ای خواهد شد ولی نباید در انتقاد از برجام از رهبری گذر کرد.

فلاحت پیشه در ادامه با اشاره به اینکه کلیت انتقادات علیه برجام انتخاباتی نیست، منتقدان توافق هسته‌ای ایران را دو دسته از افراد دانست که یک دسته به طور طبیعی ممکن است نگاه انتخاباتی داشته باشند و از ابتدا مقابل اردوگاه انتخاباتی دولت قرار داشتند و به ویژه با اصل دیپلماسی و اصل مذاکره با آمریکا و مذاکرات هسته‌ای مخالفت کردند که طبیعتا برجام را مورد انتقاد قرار داده و می‌دهند.


ادامه مطلب

طبقه بندی: گفت وگو،
[ دوشنبه 23 فروردین 1395 ] [ 10:54 ق.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

مجلس در حوزه نظارت با ضعف در عمل مواجه است

خبرگزاری آریا- مجلس دهم باید با توجه به شعار سال جدید عملی شدن نظارت خود را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دهد.

 فلاحت پیشه، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفتگو با خبرگزاری آریا در خصوص اولویت های کاری مجلس با توجه به شعار "اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل" در سال جدید گفت: محور اصلی کار مجلس در سال جدید باید رفع مشکلات اقتصادی در جامعه به ویژه رفع بیکاری باشد. در اجرای سند چشم انداز بیست ساله و اجرای قانون برنامه، مجلس باید شاخص های عملی و نظارتی را طراحی کند. ما در حوزه نظارتی با خلا عمل مواجه هستیم و مجلس باید نگاه جدی تری به این موضوع داشته باشد. متاسفانه در حوزه نظارتی یکی از دلایل ضعف تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور ضعف در حوزه عملی است. دستگاه های ناظر در عمل وظایف خود را اجرایی نمی کنند و در حوزه توسعه  و اقتصاد، در کشور با ضعف عملی مواجه هستیم. لذا شعار"اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" تنها مربوط به دولت نیست. دولت باید در حوزه اجرایی عملکرد خود را ارائه دهد و مجلس هم در حوزه نظارتی، نظارت عملی اعمال کند.


ادامه مطلب

طبقه بندی: گفت وگو،
[ شنبه 21 فروردین 1395 ] [ 08:50 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
گزارش ماهانه دستگاه‌های نظارتی برای ارزیابی عمل به اقتصاد مقاومتی ضروریست

عضو هیأت علمی دانشگاه با بیان اینکه گزارش ماهانه دستگاه‌های نظارتی برای ارزیابی عمل به اقتصاد مقاومتی ضروریست، گفت: برنامه‌های خوبی برای بهبود اقتصاد کشور نوشته شده اما معیار ارزیابی برای عملکرد دستگاه‌ به خوبی دیده نشده است.

دکتر فلاحت پیشه عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی گفت: طرح اقتصاد مقاومتی به عنوان بخشی از سیاست‌های کلی توسط مقام معظم رهبری نشان‌دهنده ناراحتی و نگرانی ایشان از عدم تطابق عمل با حرف در زمینه توسعه کشور است.

فلاحت‌ پیشه تصریح کرد: علاوه بر این معیار ارزیابی برای نوع عملکرد دستگاه‌های مختلف در خود این برنامه‌ها دیده نشده است. یکی از شاخص‌های برنامه خوب این است که در دل خود معیاری برای نظارت و ارزیابی داشته باشد. این معیارها در برنامه‌های موجود یا وجود ندارد و یا به کندی شکل می‌گیرد. به همین دلیل است که مقام معظم رهبری در طول چند سال اخیر بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح می‌کند و امروز نیز این بحث را در قالب عمل دنبال می‌کنند. 

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی از بسیاری از اهداف چشم‌انداز 20 ساله و قوانین برنامه توسعه عقب است گفت: طبق چشم‌انداز 20 ساله، ایران باید در افق 1404 در میان 26 کشور منطقه، قدرت اول باشد اما متاسفانه در حال حاضر در خیلی از شاخص‌ها نتوانسته به گونه‌ای رفتار کند که «سهم‌های سنواتی» از یک سمت و «سهم‌های 5 ساله‌ای» از سوی دیگر در پیمودن این مسیر تحقق پیدا کند.ادامه مطلب

طبقه بندی: گفت وگو،
[ شنبه 21 فروردین 1395 ] [ 02:38 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
بسمه تعالی
مردمان عزیز اسلام آباد غرب و دالاهو،متأسفانه این روز ها به دلایلی که عرض خواهم کرد امکان پاسخگویی مناسب به تماس های شما عزیزان را ندارم ، امیدوارم در آینده نزدیک بتوانم  سامان مناسبی را در این زمینه ایجاد نمایم از جمله دلایلی که بخاطر حجم کاری باعث شرمندگی بنده شده است عبارت اند از :
1-به رغم اینکه وظیفه نمایندگی اینجانب از هفتم خردادماه سال ۱۳۹۵ آغاز خواهد شد، ولی در عمل طبق وعده ای که داده بودم این وظیفه را از ۸ اسفند ۱۳۹۴ شروع کردم، چون متأسفانه کسی که مسئول این کار است نه تنها به این وظیفه نمی پردازد بلکه بعضأ کار شکنی هایی را در این رابطه انجام می دهد، به عنوان نمونه عرض میکنم که در طول این مدت متوجه شده ام برخی از طرح های ملی واستانی حوزه انتخابیه ام با ضعف و بی توجهی ، بعضأ با برگشت بودجه مواجه شده  و بر خود واجب دیده ام که پیش از پایان موعد ۳۱ تیر ۱۳۹۵ که آخرین زمان برای اجرای طرح های عمرانی سال ۱۳۹۴ است پیگیر طرح های حوزه انتخابیه ام باشم
2-در عمل با مراجعه به وزارت خانه ها، ادارات کل و ادارات مربوطه به دنبال پیگیری دیگر طرح ها و بودجه هایی هستم که متأسفانه اکنون بلا صاحب مانده اند واگر اینجانب نیز در قبال آن ها احساس وظیفه نکنم حتمأ ظلم مضاعفی نسبت به مردم شکل خواهد گرفت،به تدریج نتیجه پیگیری طرح ها و بودجه های مربوطه در دوران پیش از آغاز نمایندگی خود را به عنوان منتخب شما عزیزان به اطلاع خواهم رساند.
3-با توجه به رقابت های انتخاباتی سال گذشته، برخی از کلاس های درس اینجانب برگزار نشد ولذا در مواردی مجبور به تشکیل کلاس های جبرانی هستم تا شرمنده دانشجویانم نشوم.
4-وظیفه خود می دانم برای انجام کار هایی همچون تشکر از مردم حوزه انتخابیه و تشکیل جلسات مشورتی از زمان کنونی استفاده نمایم تا در هفتم خرداد اگر عمری باقی بود با صراحت کامل و البته دید روشن تری به امر نمایندگی بپردازم، لذا در مواردی که به دلیل حضور در جلسات پاسخگوی تلفن نیستم با چنین برنامه هایی مواجه می باشم. در نهایت ضمن عذر خواهی مجدد تلاش خواهم کرد که از ابتدای دوره ی نمایندگی سامان مناسبی برای پاسخگویی به تلفن ها،پیام ها و به ویژه نامه های شما عزیزان ایجاد نمایم ، که به هر طریق ممکن درخواست ها و یا تماس های شما عزیزان با پاسخ مناسب همراه باشد بار دیگر عذر خواهی بنده را قبول نمایید✅
به امید آغاز سالی پر از موفقیت برای همه ی شما عزیزان

[ چهارشنبه 18 فروردین 1395 ] [ 09:24 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

عدم اجرای برجام هزینه هایی را برای دولت آمریکا به دنبال خواهد داشت/سه لابی صاحب نقش در معادلات سیاسی آمریکانماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت بعدی آمریکا در قالبی سودگرایانه برجام را اجرا خواهدکرد ، گفت: عدم اجرای برجام هزینه هایی را در داخل آمریکا ایجاد خواهد کرد.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص تاثیر شعارهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر سرنوشت برجام، اظهار داشت: برجام یک توافق بین المللی است و به طور طبیعی شعارهایی که اخیرا در آمریکا شاهد هستیم، شعارهایی انتخاباتی هستند که از طرف نامزدهای دو حزب فعال در آمریکا مطرح می شود.

عدم اجرای برجام هزینه هایی را برای دولت آمریکا به دنبال خواهد داشت/سه لابی صاحب نقش در معادلات سیاسی آمریکا

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصرف این شعارهایی که از سوی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مطرح می شود نیز، در زمینه تبلیغات است، بیان کرد: در انتخابات آمریکا از لحاظ سیاسی و قدرت مالی سه لابی وجود دارد که این سه لابی در طول 14 سال اخیر و به ویژه در طول 23 ماه منتهی به برجام، این ها مخالف با توافق هسته ای با ایران عمل می کردند.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم با اشاره به اینکه 3 لابی در آمریکا صاحب نقش هستند و پایگاه های دو حزب دموکرات و جمهوری خواه با هدف جلب نظر آن ها شعارهایی را طرح می کنند، ادامه داد: لابی اول لابی آیپک است که صهیونیست های آمریکایی آن را تشکیل داده اند، که این ها از لحاظ کمک های مالی، نفوذ سیاسی و رسانه بسیار تاثیرگذار هستند.ادامه مطلب

طبقه بندی: گفت وگو،
[ چهارشنبه 18 فروردین 1395 ] [ 11:27 ق.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

مدیر وبلاگ : سجاد حسینی

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :