تبلیغات
دکتر حشمت الله فلاحت پیشه

کلیپ

کانال تلگرام

خاطرات سیاسی

نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس گفت: ریزگردها مرگ تدریجی 12 میلیون نفر را در غرب و جنوب کشور رقم زده است.
ریزگرد ایلام

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با ایسنا منطقه کرمانشاه، با انتقاد شدید از بی‌توجهی مسئولان کشوری به وضعیت ریزگردها در جنوب و غرب کشور، گفت: متاسفانه برخی مسئولین ما خوش‌نشین شده‌اند و حاضر نیستند حتی برای بررسی اوضاع مردمان مناطق غرب و  جنوب غرب کشور سفری به این مناطق داشته باشند.

وی با اشاره به تذکرش در خصوص ریزگردها در مجلس، گفت: بخش زیادی از جمعیت کشور در حال خفه شدن هستند، متاسفانه این بی‌توجهی مسئولین قابل قبول نیست و حتی معتقدم مردمان غرب کشور می‌توانند از این بی توجهی مسئولین به دیوان عدالت کشور شکایت کنند.

نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه دولت در قبال ریزگردها همواره ساده‌ترین راه را انتخاب کرده و گناه را گردن کشور عراق می‌اندازد، بدون اینکه خودش بخواهد اقدامی در این زمینه انجام دهد.

فلاحت پیشه اظهار کرد: یکی از اقداماتی که دولت می‌تواند در این خصوص انجام دهد این است که در قراردادهای "ترجیحی" که به نفع دولت عراق با این دولت می‌بندد پیش شرطی قرار دهد که عراق در آن با دغدغه‌های زیست محیطی ایران همراه شود و همکاری داشته باشد.

وی اظهار کرد: در این زمینه سال 1390 که من رییس گروه دوستی ایران و عراق بودم پیشنهاد یک میلیارد دلار خط اعتباری را به دولت عراق دادیم مبنی بر اینکه شرکت‌های ایرانی بتوانند مالچ‌پاشی و مقابله با ریزگردها را در این کشور انجام دهند که متاسفانه در آن سال به دلیل وجود «طارق الهاشمی» رهبر تروریست‌های کنونی عراق و رهبر بعثی‌های به جای مانده از دوران صدام در دولت وقت عراق، این توافق صورت نگرفت.

این نماینده مجلس اظهار کرد: در حال حاضر چنین افرادی در دولت عراق نیستند و عراق در حال حاضر بیش از حد در حوزه‌های مختلف به ایران نیازمند است و ما می‌توانیم قراردادهایی را با این کشور در راستای انجام اقدامات زیست محیطی در این کشور ببندیم.

وی افزود: متاسفانه شاهدیم مسئولین کشوری نوعی فراموشی نسبت به مشکلات و مسائل غرب و جنوب کشور گرفته‌اند که این فراموشی از راه آهن غرب کشور و زیر ساخت‌های اقتصادی تا مسائل زیست محیطی که درحال حاضر باعث خفگی بخش زیادی از جمعیت ایران شده را در برمی‌گیرد.

فلاحت پیشه اظهار کرد: در اقدام بعدی وزارت بهداشت موظف است که دستگاه‌های مرتبط و مربوطه را در بیمارستانهای غرب کشور مستقر و هزینه‌های بیماری‌ها و درمان‌های مرتبط با ریزگردها را در این مناطق رایگان کند و سوال من این است که آیا می‌شود این کوتاهی را هم گردن دولت عراق انداخت.

نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت باید به مردمان مناطق مرزی ایران با عراق که بیشترین آسیب را از ریزگردها می‌بینند حق بدی آب و هوا بدهد و برای کارمندان دولت در این مناطق در قالب احکام آنها و برای یارانه بگیران در قالب کمک‌های مختلف معیشتی، حمایتی و امدادی این حق بدی آب و هوا را پرداخت کند که دولت برخلاف قانون اساسی از زیر بار انجام این کار شانه خالی می‌کند.

این نماینده مجلس محیط زیست را شاخص اول توسعه پایدار و توسعه هزاره در نقاط مختلف دنیا عنوان کرد و افزود: اهمیت این شاخص به حدی است که اگر در کشوری بحران زیست محیطی به وجود بیاید رییس جمهور و هیات دولت به منطقه بحران زده سفر کرده و آن جا تشکیل جلسه می‌دهند.

وی افزود: متاسفانه در جریان بروز پدیده ریزگردها حتی مدیرکل یک وزارتخانه هم به مناطق بحران زده نیامد تا از نزدیک مشکلات مردمان غرب و جنوب کشور را مشاهده کند، چه برسد به رییس جمهور و وزرای کابینه.

فلاحت پیشه با بیان اینکه ریزگردها مرگ تدریجی 12 میلیون نفر را در غرب و جنوب کشور رقم زده، گفت: متاسفانه مرگ این انسانها برای مسئولین مهم نیست و آقایان بجای اینکه برای خود دغدغه انسانی تعریف کنند حوزه سیاسی تعریف کرده‌اند که این جرم است و خلاف اصلی توسعه انسانی است که درهمه جای دنیا در اولویت است.

نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیر منفی ریزگردها در سایرحوزه‌ها، گفت: ریزگردها فقط مشکلات بیماری و به خطر انداختن سلامت انسانها را ندارد، بلکه اقتصاد، گردشگری، کشاورزی و به ویژه سرمایه گذاری‌های بلندمدت در مناطق غرب و جنوب را هم به خطر انداخته‌اند.

وی افزود: سوالم این است که مردم غرب و جنوب چه گناهی کرده‌اند که تا دیروز بمب های عراق بر سرشان می‌بارید و حالا ریزگردها و خاک عراق.

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس رزمندگان مخلص برای دفاع از کشور از استانهای دیگر به مناطق غرب و جنوب می‌آمدند، اما در حال حاضر افرادی که حقوق‌های چند ده میلیون تومانی می‌گیرند حاضر نیستند که حتی یک روز ماموریت کاری در غرب و جنوب کشور داشته باشند.

وی با بیان اینکه دست دولت در حال حاضر نسبت به گذشته بسیار بازتر است، گفت: متاسفانه علی رغم وجود چنین فرصتی دولت هیچ اقدامی در مقابله با ریزگردها انجام نمی‌دهد.

 
طبقه بندی: گفت وگو،
[ دوشنبه 31 خرداد 1395 ] [ 09:09 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

رنجی که اصولگرایان از فقدان رهبری می‌برند

رویداد۲۴ - حشمت الله فلاحت پیشه، نماینده مجلس دهم، در مورد مشکلات عدم وجود رهبری در جریان اصولگرایی، گفت: «مرحوم مهدوی کنی زمانی که در روزهای آخر انتخابات ۹۲ سعی کرده بود که کاندیدا‌ها را به یکدیگر نزدیک کند، بعضی از کاندیداهای اصولگرا حتی تماس تلفنی او را پاسخ ندادند.» 


اصولگرایان به وضوح تلاش‌های خود برای جلوگیری از شکست محتمل در انتخابات ۹۶ را در حوزه‌های مختلف آغاز کرده‌اند، با این وجود همچنان بسیار سردرگم و فاقد خط مشی واحد به نظر می‌رسند. 

عدم اتخاذ تاکتیک‌های مشخص و البته عدم دستیابی به یک استراتژی واحد برای انتخابات در کنار قحط الرجالی این جریان، همگی حاکی از آن است که اصولگرایان با مشکل بزرگ تری روبرو هستند؛ مشکل رهبری. 

حشمت الله فلاحت پیشه، نماینده مجلس دهم، در گفت‌و‌گو با رویداد۲۴ در مورد مشکلات عدم وجود رهبری در جریان اصولگرایی، گفت: «مرحوم مهدوی کنی زمانی که در روزهای آخر انتخابات ۹۲ سعی کرده بود که کاندیدا‌ها را به یکدیگر نزدیک کند، بعضی از کاندیداهای اصولگرا حتی تماس تلفنی او را پاسخ ندادند.» 

وی در مورد احتمال بازگشت وحدت به اصولگرایان نیز گفت: «اگر قرار باشد که اصولگرایان وحدت پیدا کنند، این وحدت بیشتر متاثر از شرایط میدانی ایجاد می‌شود نه متاثر از شیخوخیت.» 

فلاحت پیشه در مورد سردرگمی آشکار در میان اصولگرایان، گفت: «واقعیت آن است که این سردرگمی در حال حاضر در همه جریان‌های سیاسی وجود دارد چون جریانات سیاسی در کشور قائم به ذات نیستند که برای خود برنامه مدیریتی و انتخاباتی و غیره داشته باشند، بلکه قائم به رویدادهای متحول هستند و بنابراین دارای شرایط متحولی نیز هستند. بنابراین، بعضا مبتنی بر شانس و یا مبتنی بر مقایسه نوع رفتار و عملکرد طرف مقابل شکل می‌گیرد. جریان اصولگرایی نیز جدا از جریانات سیاسی دیگر در کشور نیست. جریان اصولگرا نیز به طور طبیعی همچون جریانات دیگر، پس از شکست، عملگرا می‌شود و در حل حاضر نیز اصولگرایان پس از شکستی که تحمل کردند، عملگرا شده‌اند و نتایج عملی کار برای آن‌ها مهم شده است.» 

وی در مورد رویکرد اصولگرایان به انتخابات گفت: «بنابراین، اصولگرایان منتظر چند موضوع می‌مانند، به عنوان مثال صبر می‌کنند تا رفتار دولت و آثار و نتایج آن در دو حوزه پسابرجام و اقتصاد را رصد کنند و از سوی دیگر منتظر سمت و سوی حرکت دولت روحانی می‌مانند. اعتقاد بنده بر این است که به هر حال رفتارهای طرف مقابل نیز مهم است، به عنوان مثال این امکان وجود دارد که اگر از دل جناح اصلاح طلبان کاندیدایی برای انتخابات ظهور کند که بدنه اصلاح طلبان بواسطه آن دیگر همراه روحانی نباشند، این امکان وجود دارد که روحانی که معمولا در طیف میانی تحولات سیاسی قرار دارد، این بار به سمت بخشی از جریان اصولگرایان حرکت کند.» 

نماینده مجلس دهم افزود: «نباید فراموش کرد که طرفین، در انتخابات سناریوهای احتمالی را به رخ طرف مقابل می‌کشند؛ فردی مثل روحانی این سناریو را به رخ جریان اصلاحات می‌کشد که اگر این جریان مستقل حضور پیدا کند، وی امکان نزدیکی به ائتلاف با جریان اصولگرایی معتدل را رد نخواهد کرد. در طرف مقابل نیز اگر جریان اصولگرایی معتدل به سمت کاندیداتوری اشخاصی حرکت کند، این امکان وجود دارد که روحانی سناریوی همسویی غلیظ‌تر با اصلاح طلبان را مطرح کند.»

ادامه مطلب

طبقه بندی: گفت وگو،
[ دوشنبه 31 خرداد 1395 ] [ 09:07 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
 نماینده مردم اسلام آباد در مجلس در رابطه با تشکیل اتاق های فکر علیه دولت گفت: مردم به خوبی، هم نقاط ضعف و قوت دولت و هم تخریب کنندگان دولت را می‌شناسند.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت و گو با خبرآنلاین در مورد تخریب های منتقدان علیه دولت یازدهم گفت: به اعتقاد بنده نوع رابطه ای که باید با دولت شکل بگیرد، یک رابطه مبتنی بر سازندگی است. انتقادات و تعریف‌ها هم باید بر همین اساس باشد.

وی همچنین در خصوص اظهارات نوبخت در رابطه با تشکیل اتاق های فکر علیه دولت، گفت: به هر حال دولت نه آنقدر مقدس است که هیچ نقدی به آن وارد نباشد و نه رفتارهایش آنطور ضعیف است که به جریان سازی و خبرسازی و تشکیل اتاق‌های فکر بر ضدش منجر شود. اعتقاد من بر این است که مردم به خوبی دولت، نقاط ضعف و قوت آن را می شناسند.

فلاحت پیشه تصریح کرد: به نظرم دولت نباید در مورد تشکیل اتاق‌های فکر در تخریب دولت صحبت می‌کرد چرا که تخریب نیازمند فکر کردن نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره اینکه چه افرادی عملیات تخریب علیه دولت را در پیش گرفتند، گفت: افراد با شناسنامه صحبت می کنند و بدون شناسنامه نمی توانند گفته های خودشان را منعکس نمایند. به اعتقاد من مردم به خوبی می دانند چه کسانی در حال تخریب کردن دولت هستند. می توان با نقد، کارهای سازنده انجام داد و هم می توان با مصداق‌های اغراق آمیز کار غیر سازنده شکل داد.

همچنین وی در مورد مشی و رویکردی که دولت باید در برابر تخریب ها در پیش بگیرد، گفت: دولت باید وظیفه خودش را انجام دهد و اگر موضوع مورد اعتنایی دید برای روشن شدن افکار عمومی، گزارش عملکرد ارائه دهد. دولت ها همیشه در معرض دو آفت قرار می گیرند یکی مقدس گراییِ یعنی مقدس کردن دولت و وارد نداستن هیچ نقدی برآن و دیگری تخریب گرایی یعنی خراب کردن هر دستاورد دولت، اینها مواردی است که باید آز آن پرهیز کرد.

فلاحت پیشه در پایان خاطر نشان کرد: به نظر من در این مقطع سکوت در برابر تخریب ها به نفع دولت است. آقای روحانی دستیابی به دو معیار اساسی را تا پایان سال 96 اعلام کرده است؛ یکی پایان دادن به تحریم ها و دیگری تک رقی شدن نرخ بیکاری. تک رقمی شدن نرخ بیکاری شاخصی است که با آن می توان بهبود وضعیت معیشتی مردم و تا حدی خروج از رکود را سنجید، اگر دولت بتواند تا پایان کار خود به این دو معیار دست پیدا کند، آن وقت دیگر انتقادها بی مورد است و تخریب نام می گیرد.
طبقه بندی: گفت وگو،
[ دوشنبه 31 خرداد 1395 ] [ 09:05 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

با آزادی فلوجه قلب راهبردی داعش نشانه گرفته شد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه با آزادی فلوجه قلب راهبردی داعش نشانه گرفته شد گفت که با الگوی آزادسازی فلوجه می‌توان شاهد آزادی مناطق دیگر عراق همچون موصل باشیم.

فلاحت پیشه

 حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا با بیان اینکه فلوجه دارای موقعیت حساسیت و استراتژیک است گفت: فلوجه منطقه‌ای است که در سال 2003 یعنی از سال سقوط صدام تاکنون بارها اسیر تحرکات سیاسی و نظامی شده تا جایی که آمریکایی‌ها در این منطقه بارها با گروه‌های مخالف جنگیدند و گروه‌های مخالف مختلف نیز برای ورود به این منطقه تلاش کردند. این وضعیت شهر را در موقعیت ناآرامی قرار داد و محل دست به دست شدن قدرت به حساب آمده بود.

به گفته وی، داعش در چنین وضعیتی در فلوجه مستقر شد و این منطقه یکی از مناطق مدیریت استراتژیک داعش در عراق به حساب می‌آمد. از این منظر آزادسازی فلوجه دارای اهمیت است؛ چون قلب راهبردی داعش نشانه گرفته شد و داعش با شکست مواجه گردید.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در عملیات آزادسازی فلوجه نیروهای مردمی و ارتش با یکدیگر بسیج شدند گفت: آن‌ها نشان دادند موضوع امنیت  و اشغال عراق را فراتر از چالش‌های سیاسی می‌دانند؛ این درسی برای سیاستمداران عراقی است چون آن‌ها هنوز نتوانستند چالش‌های سیاسی را حل کنند ولی در این شرایط مردم با دید ملی به صحنه آمده و شکست داعش را رقم زدند.

فلاحت پیشه افزود: این شکست درسی برای همه سیاستمداران و بازیگران عرصه نظامی عراق بود مبنی بر اینکه مردم عراق منافع و امنیت ملی کشورشان را فراتر از حوزه های سیاسی می‌دانند.

وی وحدت بین شیعه وسنی و کرد و تمامی مردمان عراق را از دیگر موضوعات مهم در عملیات آزادسازی فلوجه عنوان و اظهار کرد: اگر این الگو در جاهای دیگر نیز شکل گیرد می‌تواند شاهد آزادی مناطق دیگر همچون موصل باشیم.

فلاحت پیشه در پایان تاکید کرد که این شکست‌ها افسانه شکست ناپذیری داعش و قدرت‌ها و دولت‌های حامی داعش را از بین می‌برد  و امکان پیروزی‌های بیشتری را برای ارتش و مردم عراق فراهم می‌کند.
طبقه بندی: گفت وگو،
[ دوشنبه 31 خرداد 1395 ] [ 09:04 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

نیمی از مردم ایران از ریزگردها خفه می‌شوند/ باید فکری به حال مردم کرد

نیمی از مردم ایران از ریزگردها خفه می‌شوند/ باید فکری به حال مردم کرد

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه پارلمان، در تذکر آیین‌نامه‌ای به ماده 108 آیین‌نامه داخلی مجلس استناد کرد و اظهار داشت: طبق ماده 108 آیین‌نامه داخلی مجلس هیئت رئیسه مجلس باید در اداره جلسه، موضوعات روز کشور را در دستور قرار دهد.
 
وی افزود: یکی از مهمترین مشکلات امروز کشور این است که نیمی از مردم ایران از ریزگردها خفه می‌شوند.
 
«انتظار می‌رفت هیئت رئیسه مجلس نسبت به این موضوع احساس وظیفه کرده و در قبال محیط زیست و مردم، حداقل بخشی از جلسه امروز پارلمان را به گزارش مسئولان دولتی درباره اقداماتشان در مقابله با پدیده ریزگردها اختصاص می‌داد.»
 
فلاحت‌پیشه خطاب به لاریجانی گفت: آقای لاریجانی! زندگی برای مردم شهرهای جنوب غرب کشور به خاطر ریزگردها سخت شده است.
 
وی همچنین یادآور شد: سال 91 در  مجلس، یک طرح یک فوریتی برای مقابله با پدیده ریزگردها تنظیم شد و به کمیسیون اجتماعی رفت و ما یک فوریتی تنظیم کردیم اما نگرانیم که آن را در مجلس تصویب کنیم.
 
نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس در همین زمینه گفت: طرح یک فوریتی که در سال 91 تنظیم شد و به کمیسیون اجتماعی رفت حداکثر باید تا یک ماه بعد گزارش آن درباره اقدامات دولت در زمینه کاهش آلودگی هوا و مقابله با پدیده ریزگردها به صحن مجلس می‌آمد اما هنوز با گذشت 4 سال، به مجلس ارجاع داده نشده است.
 
وی اضافه کرد: دولت برای اینکه کاری انجام ندهد، لایحه‌ای را ضمن طرح قبلی مجلس می‌آورد که هم طرح را خنثی می‌کند و هم لایحه به پارکینگ کمیسیون می‌رود که از هیئت رئیسه مجلس می‌خواهم این موضوع را بررسی کرده و در دستور کار قرار دهد.
 
بنابر این گزارش؛ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر فلاحت‌پیشه اظهار داشت: مسائل متعددی در کشور وجود دارد که محیط زیست و بهداشت و درمان نیز از موضوعات مهم کشور هستند که به نوبت این مسائل را در مجلس بررسی می‌کنیم.

طبقه بندی: تذکرات(مجلس)،
[ یکشنبه 30 خرداد 1395 ] [ 12:55 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رفتار خودسرانه در حادثه حمله به سفارت عربستان اظهار داشت: دادگاه ها پیش از این قدرت مقابله با رفتارهای خود سرانه را نداشتند اما انتظار داریم این بار با صدور حکم، از تکرار چنین حوادثی جلوگیری شود.

تشریح اهمیت مثلث عملیاتی ایران، روسیه و سوریه در مبارزه با تروریسم/ تردید عراق نسبت به جریان ضدتروریستی آمریکا

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به برگزاری دادگاه متهمان حمله به سفارت عربستان در تیر ماه اظهار داشت:یکی از اهداف برگزاری دادگاه های قضایی شکل دهی به شرایط پیشگیرانه در آینده است، تصور می کنم در شرایط کنونی صدور حکم علیه کسانی که اقدام خلاف منافع ملی در حمله سفارت عربستان انجام داده اند کمکی به تقویت جمهوری اسلامی ایران نکند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد:  انتظار این است که در واقع با برگزاری جدی دادگاه احکام صادره اثر پیشگیرانه داشته باشد تا در آینده شاهد تکرار چنین حوادثی که به ضرر ایران در فضای بین المللی است نباشیم.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال های اخیر در شاهد آن هستیم که برخی افراد خودسرانه عمل می کنند و همین رفتار باعث می شود در مواقعی که حق با کشور و مردم جمهوری اسلامی است مانند فاجعه منا نتوانیم به این حق برسیم.

فلاحت پیشه با بیان اینکه رفتار خودسرانه راه حل مناسبی برای احقاق حق و اعتراض نیست، اظهار داشت:نتیجه اقدام خودسرانه می شود شرایطی که اکنون با آن مواجه هستیم. در فضایی که بزرگترین جنایت در چندسال اخیر در حج صورت گرفته است، عربستان در موضع مظلوم نمایی قرار گرفته و فضایی علیه ایران شکل گرفته است.

به گفته این نماینده بعد از حمله به سفارت عربستان، ریاض در خصوص دادخواهی نسبت به حادثه منا با سختگیری رفتار می کند و در واقع دست برتر با آنهاست.

فلاحت پیشه تاکید کرد: باید در برگزاری دادگاه حمله به سفارت عربستان دادگاه نقش جدی و پیشگیرانه ای  را بازی کند تا در آینده چنین حوادثی در کشور رخ ندهد./
طبقه بندی: گفت وگو،
[ شنبه 29 خرداد 1395 ] [ 04:28 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

سرانجام احقاق حقوق ایرانیان از دولت آمریکا مبهم است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تحقیق و تفحص از دفتر حقوقی ریاست جمهوری و قوه قضائیه را به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده‌ایم.

تقدیم طرح تحقیق و تفحص از دفتر حقوقی ریاست جمهوری به هیئت رئیسه مجلس دهم/سرانجام احقاق حقوق ایرانیان از دولت آمریکا مبهم است

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحصی را به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده‌ام، اظهار داشت: این طرح به دنبال تحقیق و تفحص از دستگاه های حقوقی دولت در قبال احقاق حقوق دولت و اتباع ایرانی نسبت به دولت آمریکا است.

نماینده مردم اسلام آباد و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این طرح را با امضای 15 نفر به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امیدواریم به زودی نتیجه لازم را با همراهی مجلس شورای اسلامی به دست آوریم.

وی افزود: از دفتر حقوقی دولت و دستگاه های دیگر این تحقیق و تفحص انجام خواهد شد تا متوجه شویم که سرانجام پرونده های حقوقی به کجا رسیده و چه اقداماتی را انجام خواهند داد.

فلاحت پیشه گفت: بخشی از این تحقیق و تفحص به قوه قضائیه نیز مرتبط می شود چون در برخی از پرونده ها از جمله سه قانون الزام دولت به پیگیری وضعیت جانبازان، ایرانیان قربانی ترور و ایرانیان قربانی نقض حقوق بشر توسط آمریکا به قوه قضائیه مرتبط می شود./
طبقه بندی: گفت وگو،
[ شنبه 29 خرداد 1395 ] [ 04:25 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
بسم الله الرحمن الرحیم

در اولین دستور مجلس؛ نامه ای را به امضای تمام نمایندگان استان غربی، شمال غربی و جنوب کشور به هئیت رئیسه مجلس تقدیم خواهیم کرد. که طبق آن "خانم ابتکار" و دیگر مسئولان دولت باید در جلسه اضطراری در مورد موضوع "ریزگردها" و "گرد و غبار" به مجلس بیایند.
به اعتقاد بنده ریزگردها یک بحران ملی است، یعنی بر اساس شاخص های زیست محیطی که در دنیا به آنها عمل می شود.
اتفاقی که الان در استان های مرزی استان شکل گرفته و هجوم ریزگردها یک بحران زیست محیطی به حساب می آید ولی متاسفانه هیچکدام از مسولین دولت دید مبتنی بر بحران به این موضوع ندارند.
در طول چند سال گذشته چیزی که بنده را آزار داد این بود که فقط زمانی دولتمردان "حساس" می شدند که دامنه گرد و غبار به "تهران" و شهرهای بزرگ دیگر می رسید. یعنی شهر هایی همچون شهرهای غرب کشور در طول "جنگ" آسیب ها، آفات، بمب و موشک از ناحیه عراق بر روی سر مردم سرازیر می شد، الان نیز از ناحیه عراق گرد و غبار سرازیر می شود و جای تاسف دارد مسئولان دولت چون "پایتخت کشور" و "شهرهای بزرگ" از آن دور هستند هیچگونه نگاه مبتنی بر "بحران" به آن ندارند.
لذا من معتقدم باید با این دید "کمیته بحران" در سطح "ملی" تشکیل شود و برای ریزگردها اقدام اساسی صورت گیرد، اگر این اقدامات صورت نگیرد مجموعه نمایندگان که شهر های آنها در معرض آسیب است حتی می توانند در قالب سوال "رئیس جمهور" را به مجلس بکشانند، چون حوزه ی یک بحران ملی، حوزه ی عالی ترین مقام یک کشور؛ یعنی "ریاست جمهوری" است.
و حتی یک ردیف بودجه تحت عنوان مقابله با حوادث و تحولات پیش بینی نشده وجود دارد که از آن محل نیز باید دولت، توجه بودجه ای لازم را به موضوع ریزگرد ها داشته باشد.

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه 95/03/28
[ جمعه 28 خرداد 1395 ] [ 08:47 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آمریکایی ها و دستگاه اطلاعاتی آن‌ها معمولا با گروه‌های تروریستی جلسات مختلفی داشته‌اند و حتی گروه تروریستی داعش بدون اطلاع سازمان سیا عمل نمی کند.

فلاحت پیشه

دکتر حشمت‌الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص اظهارات رئیس سازمان اطلاعات آمریکا مبنی براینکه آمریکا تماس  اطلاعاتی با ایران ندارد، اما از طریقی در خصوص حملات تروریستی به ایران هشدار می‌دهد کاری که ایرانی ها برای‌ آمریکایی ها انجام نمی‌دهند اظهار کرد: معتقدم عکس این قضیه درست است، زیرا آمریکایی‌ها نه تنها اطلاعاتی در مورد اقدامات و امکانات تروریستی در مرزهای ایران و خارج از مرزهای این کشور ارائه نمی دهند، بلکه گزارش های موثقی که ارائه می‌شود نشان می‌دهد که عکس این موضوع صدق می‌کند.

وی تصریح کرد: در واقع دستگاه های اطلاعاتی آمریکا با گروه‌های تروریستی جلسات مختلفی دارند و تجهیزات در اختیار آنها می‌گذارند و همکاری هایی  با آن‌ها دارند به عنوان مثال از گروه‌های تروریستی مثل ریگی اسناد مختلفی به دست آمد که نشان می‌دهد آمریکایی ها با آن‌ها جلسات مختلفی داشتند و در کمک کردن به اقدامات آن‌ها نقش داشته اند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم‌چنین درباره حمایت تسلیحاتی آمریکا از گروه هایی مانند داعش نیز  گفت:‌ داعش سه رگه پشتیبان مالی، تسلیحاتی و راهبردی و فرماندهی دارد که هر سه این رگه ها بدون اطلاع سازمان سیا عمل نمی‌کند.

نماینده  مردم اسلام آباد غرب در مجلس ادامه داد:  در واقع داعش بعضا با کمک سازمان سیا آمریکا هم عمل می‌کند و اقداماتی که آمریکایی ها بر ای اعمال تحریم علیه ایران شکل داده اند حتی در قبال اعمال سیاست‌های  پول شویی نسبت به داعش انجام نداده‌اند و این گروه تروریستی همچنان در حوزه های مالی، تسلیحاتی و راهبردی مورد حمایت مستقیم و تلویحی سازمان سیا آمریکا  است.
طبقه بندی: گفت وگو،
[ جمعه 28 خرداد 1395 ] [ 11:44 ق.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

تشریح اهمیت مثلث عملیاتی ایران، روسیه و سوریه در مبارزه با تروریسم/ تردید عراق نسبت به جریان ضدتروریستی آمریکا

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نتایج میدانی نشان می دهد در مناطقی که داعش شکست خورده یا متوقف شده است، محور ایران، سوریه و روسیه فعالیت می کرده است.

تشریح اهمیت مثلث عملیاتی ایران، روسیه و سوریه در مبارزه با تروریسم/ تردید عراق نسبت به جریان ضدتروریستی آمریکا

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه ایران، سوریه و روسیه یک محور عملیاتی در مقابل تروریسم هستند، اظهار داشت: در یک سال و نیم گذشته دو محور بر علیه تروریسم، در جهان تشکیل شد.

نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یک محور به رهبری آمریکاو 44 کشور دنیا تشکیل شد و محور دیگر ایران، روسیه و سوریه بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در محوری که ایران نیز در آن حضور موثر داشت عراق و حزب الله لبنان البته نه به صورت منسجم و دولتی اما همکاری هایی را انجام می دادند.

فلاحت پیشه ادامه داد: نتایج میدانی نشان می دهد در جاهایی که داعش شکست خورده یا متوقف شده است، در مکان هایی بوده که محور ایران، سوریه و روسیه فعالیت می کرده است. این برگ برنده ای است که این مثلث به صورت عملیاتی در تهران تشکیل جلسه دادند.

وی افزود: طبیعی است که کشورهایی مانند عراق با توجه به مواضع ابراهیم الجعفری وزیر امور خارجه عراق که از فعالیت های این محور ابراز خرسندی کرده است، به آینده این محور به ویژه جمهوری اسلامی ایران امیدوار هستند. در عراق با حضور مستشاری ایران برای پیشروی داعش خط قرمز قرار دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم تصریح کرد: زمانی که بحث آزادسازی استان های الانبار و موصل به عنوان راهبرد در دولت عراق مطرح شد، حیدر العبادی از آمریکا خواست که در این زمینه هیچ کمکی به هرکدام از طرفین در عراق نکند.

وی ادامه داد: واقعیت این است که نسبت به محور 45 کشوری شک و تردید وجود دارد ولی نسبت به محوری که ایران در مرکز آن قرار دارد اعتماد وجود دارد و این موضوع در مواضع دولت ها و ملت های مخالف تروریست به خوبی دیده می‌شود./
طبقه بندی: گفت وگو،
[ جمعه 28 خرداد 1395 ] [ 11:42 ق.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
 روحانی در صورت موفقیت در اقتصاد می‌تواند از دیگر جریان‌ها هم یارگیری کند

نماینده اسلام‌آباد غرب در مجلس دهم گفت: اگر عملکرد روحانی در حوزه اقتصاد و توسعه خوب باشد، می‌تواند برای انتخابات ریاست جمهوری بعدی از سایر جریان‌ها هم یارگیری کند.

دکتر حشمت‌الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، در ارزیابی خود از دولت روحانی اظهار کرد: من معتقدم که روحانی دو معیار را برای ارزیابی عملکرد دولت خود تا پایان سال 96 مشخص کرده است؛ معیار اول که مشکل روز جامعه نیز هست، بحث کاهش بیکاری به نرخ یک رقمی است. چون مشکل اصلی جامعه بیکاری است. این معیاری است که امیدواریم دولت برای حل آن بتواند عمل کند و موفق شود.

وی اضافه کرد: روحانی در اقتصاد کارنامه موفقی نداشته است؛ جز در موضوع تورم که تا حدی کنترل شده است. در حوزه رکود خیلی از مشکلات مردم حل نشده است و کارنامه دولت هنوز توفیقی در این باره ندارد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: با این حال عملکرد دولت در حوزه بهداشت و در حوزه سیاست خارجی قابل دفاع است.

فلاحت‌پیشه ادامه داد:‌ معیاری دومی که برای ارزیابی از سوی دولت مطرح شده پایان یافتن تحریم‌ها و ظهور اثر آن در اقتصاد است.

وی تأکید کرد: دولت آقای روحانی برای مقابله با روکود نیاز به اصلاحات اساسی در حوزه برنامه‌های اقتصادی دارد.

نماینده اسلام‌آباد غرب در مجلس درباره ادعای برخی مبنی بر تک دوره‌ای شدن دولت روحانی به خاطر مشکلات اقتصادی اظهار کرد: هنوز برای این‌گونه سخن گفتن زود است، هر چند که هر فرضی را می‌توان مطرح کرد.

وی گفت:‌ امسال اولین سالی است که به صورت کامل دولت اجرای بودجه بدون تحریم را در دستور کار دارد؛ لذا 95 یک سال اساسی و سرنوشت‌ساز برای ارزیابی عملکرد دولت محسوب می‌شود.

فلاحت‌پیشه اضافه کرد:‌ در انتخابات آینده ریاست جمهوری آقای روحانی به دلایل مختلف می‌تواند متحدان خود را در جریان اصلاح‌طلب حفظ کند ولی جلب همکاری سایر جریان‌ها به نوع عملکرد روحانی بستگی دارد. اگر عملکرد ایشان در حوزه اقتصاد و توسعه خوب باشد می‌تواند در سایر جریان‌ها هم یارگیری کند‌.

طبقه بندی: گفت وگو،
[ پنجشنبه 27 خرداد 1395 ] [ 05:28 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

تشکیل فراکسیون گمرک با هدف مقابله با ورود غیرقانونی کالا از مبادی رسمی/فراکسیون دانشگاهیان در آینده‌ای نزدیک تشکیل می‌شود


نماینده مردم اسلام‌آباد غرب با اشاره به تشکیل فراکسیون گمرک در مجلس، یکی از اساسی‌ترین کارکردهای این فراکسیون را مقابله با ورود غیرقانونی کالا از مبادی رسمی به کشور عنوان کرد.

تشکیل فراکسیون گمرک با هدف مقابله با ورود غیرقانونی کالا از مبادی رسمی/فراکسیون دانشگاهیان در آینده‌ای نزدیک تشکیل می‌شود

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حشمت‌الله فلاحت پیشه  نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس دهم با اشاره به تشکیل فراکسیون گمرک اظهار کرد: این فراکسیون از نمایندگانی با تخصصهای لازم در این زمینه‌، تشکیل شده است.

وی درباره چرایی شکل‌گیری فراکسیون گمرک گفت: شرایط جدید واردات و صادرات بین‌المللی، شرایط پسابرجام و نقشی که گمرکات پس از اصلاح اصل 44 قانون اساسی پیدا کرده‌اند، از دلایل شکل‌گیری این فراکسیون است.

فاحت‌پیشه افزود: یکی از اساسی‌ترین کارکردهای فراکسیون گمرک  مقابله با آفت اسکله‌های باز و  ورود غیرقانونی کالا از مبادی رسمی به کشور است.

سخنگوی فراکسیون گمرک با اشاره به اعضای هیئت‌رئیسه فراکسیون گمرک بیان کرد: در این  فراکسیون سید کاظم دل‌خوش اباتری به عنوان رئیس، سید ناصر موسوی لارگانی نایب‌رئیس اول، اسدالله عباسی نایب‌رئیس دوم، سید مصطفی ذوالقدر منشی اول، بنده سخنگو و محمود شکری به عنوان منشی دوم انتخاب شد‌ه‌اند.

به گزارش تسنیم؛ وی همچنین از تشکیل فراکسیون دانشگاهیان در مجلس دهم در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
طبقه بندی: گفت وگو،
[ پنجشنبه 27 خرداد 1395 ] [ 05:18 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
رقیب روحانی؛ احمدی نژاد یا لاریجانی؟
فرارو- یک نماینده مجلس گفت: «در زمان باقی مانده تا انتخابات اگر آقای روحانی بتواند در دو موضوع اقتصاد و شرایط پسابرجام و شکستن تحریم ها موفق باشد آنگاه جریان رقیب از جمله اصولگرایان سعی نمی کنند به صورت تمام قد کاندیدای رقیبی مطرح کنند.»

در روزهای اخیر اصولگرایان درباره انتخابات سال 96 صحبت های مختلفی داشتند. محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفته بود که اصولگرایان فعلا نامزدی برای رقابت با آقای روحانی ندارند. مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز حتی از احتمال حمایت اصولگرایان از روحانی در انتخابات سال آینده خبر داده بود. با این حال اخیرا حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفته اکنون در میان اصولگرایان بحث درباره کاندیداتوری آقای لاریجانی است چراکه فقط ایشان توان رقابت با روحانی را دارد.

آیا علی لاریجانی کاندیدای انتخابات سال 96 خواهد شد؟

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه استاد دانشگاه و نماینده مجلس دهم در گفتگو با فرارو گفت: «اگر شرایط به همین منوال پیش برود احتمال نامزدی آقای لاریجانی برای انتخابات سال 96 به چند دلیل خیلی کم خواهد بود.»

با کاندیداتوری لاریجانی، اصولگرایان ریاست مجلس را از دست می دهند
وی ادامه داد: «دلیل اول آنکه جریان اصولگرا در مجلس دهم بسیار سختی کشیدند تا توانستند ریاست مجلس را حفظ کنند و لذا به راحتی ریاست یکی از قوا را واگذار نمی کنند؛ کما اینکه اگر آقای لاریجانی نباشد امکان اینکه شخصیت دیگری در جریان اصولگرا بتواند ریاست مجلس را بدست آورد بسیار ضعیف است و اصولگرایان شروع به شکستن آرای خود می کنند و قطعا ریاست مجلس را از دست خواهند داد.»

وی افزود: «دلیل دوم مربوط به شخص آقای لاریجانی است که در این دور برای بدست آوردن دوباره ریاست مجلس بسیار سختی کشید. آقای لاریجانی زمانی که در حال از دست دادن جایگاه ریاست مجلس بود به اهمیت آن پی برد و از این منظر امکان اینکه ایشان تصمیمی برای شرکت در انتخابات سال 96 بگیرد خیلی کم است. چون در شرایط کنونی اگر آقای لاریجانی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده کاندیدا شود و شکست بخورد بعد از بازگشت به مجلس امکان رای آوری ایشان برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس مجلس خیلی کم خواهد شد.»

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: «شاید این موضوع تا حدودی شبیه سرنوشت آقای ناطق نوری باشد که در دوره پنجم از ریاست مجلس انصراف داد و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شد؛ منتهی ایشان بعد از بازگشت به مجلس توانست با آرای ضعیف تری به ریاست مجلس بازگردد. البته در آن زمان اصولگرایان اکثریت بیشتری در مجلس داشتند اما امکان اینکه آقای لاریجانی بتواند در بازگشت آرای اکثریت را کسب کند ضعیف است.»

دلیل سلبی اصولگرایان برای طرح کاندیداتوری لاریجانی
فلاحت پیشه درباره دلیل سوم پایین بودن احتمال نامزدی لاریجانی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت: «سوم و مهمتر اینکه من معتقدم دلیلی که اصولگرایان برای کاندیداتوری آقای لاریجانی دارند بیش از آنکه اثباتی باشد، سلبی است. یعنی اصولگرایان سعی می کنند در دامن یک انتخاب انفعالی قرار نگیرند.»

حربه احمدی نژاد برای گرفتن تایید صلاحیت از شورای نگهبان
وی ادامه داد: «به طور مشخص بسیاری از اصولگرایان نگران هستند که فردی مانند آقای احمدی نژاد در عرصه انتخابات حضور جدی داشته باشد و فضای انتخابات را دوقطبی کند و حتی از دوقطبی شدن فضا به عنوان یک حربه فشار برای تایید صلاحیت خود از شورای نگهبان و بسیج حوزه های مختلف اصولگرایان استفاده کند.»

وی افزود: «لذا بخش عمده ای از علت طرح کاندیداتوری آقای لاریجانی سلبی است و بخشی از جریان اصولگرا که در انتخابات آینده فعال می شوند از حالا سعی دارند این جریان در شرایط کنونی جذب تنها کاندیدای فعال در حوزه اصولگرایی سابق یعنی آقای احمدی نژاد نشود.»

ستادهای احمدی نژاد فعال شده اند
این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: «در شرایط کنونی تنها ستادهای مربوط به آقای احمدی نژاد و طرفداران و به ویژه بدنه مدیریتی آقای احمدی نژاد در حال فعالیت هستند و سایر اصولگرایانی که از انرژی سیاسی برخوردار بوده و همواره در هر انتخاباتی یک انتخابی داشتند ممکن است انرژی خود را صرف ستادهای آقای احمدی نژاد کنند. لذا در این شرایط برخی اصولگرایان که مخالف آقای احمدی نژاد هستند سعی می کنند کاندیداهای جدیدی معرفی کنند.»

وی افزود: «مضافا آنکه آنها تلاش دارند انسجام خود را حفظ کنند چرا که در شرایط کنونی طرفداران آقای روحانی از یک انسجامی برخوردار هستند اما این انسجام در میان اصولگرایان کمتر است و هدف این است که این انسجام شکل بگیرد.»

چرا لاریجانی؟
فلاحت پیشه در پاسخ به این سوال که چرا اصولگرایان با این دلایل سراغ آقای لاریجانی آمدند و فرد دیگری را مطرح نمی کنند؟، گفت: «دلیلش این است که رایی که آقای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه آورد حتی برای خیلی از اصولگرایان نیز غیرمنتظره بود و لذا سعی می کنند از این آرا به عنوان شرایطی برای حفظ و تقویت فضای عمومی به نفع خود استفاده کنند.»

اصولگرایان عملگرا شده اند
فلاحت پیشه در پاسخ به این سوال که آیا این امکان وجود دارد که اصولگرایان در سال 96 از روحانی حمایت کنند؟، گفت: «من معتقدم به طور طبیعی هر جریان سیاسی بعد از شکست انتخاباتی عملگرا خواهد شد. جریان اصولگرا نیز بعد از شکست در انتخابات ریاست جمهوری 92 عملگرا شده و نتایج عملی کار دولت را ارزیابی می کند.»

روحانی بی رقیب خواهد بود اگر ...
وی ادامه داد: «در زمان باقی مانده تا انتخابات اگر آقای روحانی بتواند در دو موضوع اقتصاد و شرایط پسابرجام و شکستن تحریم ها موفق باشد آنگاه جریان رقیب از جمله اصولگرایان سعی نمی کنند به صورت تمام قد کاندیدای رقیبی مطرح کنند.»

وی افزود: «لذا اصولگرایان منتظر نتیجه این دو معیار عملیاتی که شخص آقای روحانی مطرح کردند هستند: یکی رونق اقتصادی و دیگری ملموس شدن شرایط پسابرجام و پساتحریم که به طور مشخص این شاخص ها خود را در موضوع بیکاری نشان می دهد به ویژه آنکه آقای روحانی عنوان کردند نرخ بیکاری تا سال 96 تک رقمی خواهد شد.»

این استاد دانشگاه تصریح کرد: «لذا اینها مواردی است که اصولگرایان به صورت عملگرایانه منتظر نتایج آن هستند و به همین دلیل سعی می کنند کاندیدایی معرفی نکنند؛ اما اگر در بلند مدت به این نتیحه برسند که دولت آقای روحانی در این موضوعات با شکست مواجه می شود حتما کاندیدایی معرفی خواهند کرد.»

وی خاطرنشان کرد: «منتهی این موضوع به این معنا نخواهد بود که اکثریت اصولگرایان به دنبال به شکست کشاندن سیاست های آقای روحانی هستند بلکه من معتقدم آنها حتی همراهی لازم را هم انجام می دهند چون حل مشکلات مردم و استفاده از شرایط پسابرجام جزئی از منافع ملی است؛ اما اگر تامین نشود حتما درباره برنامه ها با آقای روحانی رقیب خواهند شد.»

احمدی نژاد انصراف نخواهد داد
فلاحت پیشه در پاسخ به این سوال که آیا احتمال حضور و سپس انصراف آقای احمدی نژاد به نفع فرد دیگری همچون آقای جلیلی در انتخابات سال آینده وجود دارد؟، گفت: «بنده با توجه به شناختی که به لحاظ روان شناسی سیاسی از آقای احمدی نژاد دارم، معتقدم ایشان معمولا خود را نفر دوم معرفی نمی کند و یکبار هم که دست آقای مشایی را بالا برد در واقع قصد داشت الگوی پوتین - مدودف را اجرا کند.»

احمدی نژاد از حالا خود را رئیس جمهور می داند
وی ادامه داد: «لذا در شرایط کنونی بعید است ایشان این فرصت را از دست بدهد. نوع تحلیلی که از آقای احمدی نژاد وجود دارد این است که ایشان از حالا خود را رئیس جمهور می داند و لذا طبیعی است که به هیچ وجه به نفع کسی کنار نکشد و حتی آقای احمدی نژاد معتقد است بخش عمده ای از جریان اصولگرایی در نهایت به صورت انفعالی به سمت ایشان خواهند آمد.»طبقه بندی: گفت وگو،
[ چهارشنبه 26 خرداد 1395 ] [ 08:38 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
 دیدار ظریف و کری، اتمام حجت ایران در اجرای مفاد برجام از سوی آمریکا/آمریکا دست از بدعهدی بردارد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، با بیان اینکه ظریف در دیدار آتی خود با وزیر امور خارجه آمریکا باید نسبت به اجرای تمامی تعهدات ایالات متحده در برجام اتمام حجت کند، گفت: قطعا در صورت بدعهدی آمریکا، مجلس از ابزار قانونی خود برای توقف برجام استفاده خواهد کرد.

دیدار ظریف و کری، اتمام حجت ایران در اجرای مفاد برجام از سوی آمریکا/آمریکا دست از بدعهدی بردارد

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دیدار محمدجواد ظریف و جان کری وزرای خارجی ایران و آمریکا در حاشیه سفر ظریف به نروژ و آلمان، گفت: قطعا مهم ترین محور دیدار وزرای خارجه دو کشور باید بررسی وضعیت اجرای تعهدات آمریکا در برجام باشد، همچنین مسئله رفع موانع اجرایی توافق هسته ای باید مورد بحث و رسیدگی قرار گیرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متأسفانه دولت آمریکا موانعی را در مسیر شرایط تحریم زدایی و پسابرجام ایجاد کرده است، افزود: مقامات آمریکایی بارها ادعا کرده اند که این کشور مانعی را برای اجرای برجام ایجاد نکرده، اما عملا موانع ایجاد شده از سوی ایالات متحده کماکان وجود دارد.

فلاحت پیشه با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی به صورت دقیق و جدی مسئله اجرای برجام از سوی آمریکا را پیگیری می کند، تصریح کرد: مجلس بسیار از مواضع و اقدامات آمریکا در حوزه توافق هسته ای ناراحت است، زیرا ایالات متحده در قالب نظام سرمایه داری، راه راه برای فعالیت ایران در شرایط پسابرجام بسته اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، با اعلام اینکه ظریف در دیدار آتی خود با وزیر امور خارجه آمریکا باید نسبت به اجرای تمامی تعهدات ایالات متحده در برجام اتمام حجت کند، گفت: قطعا در صورت بدعهدی آمریکا، مجلس از ابزار قانونی خود برای توقف برجام استفاده خواهد کرد.

محمد جواد ظریف در چارچوب روابط دوجانبه و در دومین مرحله از سفرهایش به اروپا به کشورهای نروژ و آلمان سفر کرد.

وزیر خارجه کشورمان هم‌چنین در اجلاس "اسلو فروم" که گفت‌وگوهای بشر دوستانه در سطح دنیا را دنبال می‌کند شرکت خواهد کرد. ظریف در حاشیه این اجلاس علاوه بر دیدار با همتایان خود که در این اجلاس شرکت می‌کنند با جان کری، وزیر خارجه آمریکا در چارچوب اجرای برجام دیدار می‌کند./

طبقه بندی: گفت وگو،
[ سه شنبه 25 خرداد 1395 ] [ 07:15 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]

توطئه نفوذ تل آویو در روابط مسکو - تهران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تحلیل رفت و آمدهای بنیامین نتانیاهو به کرملین گفت: تل آویو به دلیل سرخوردگی در روابط آمریکا با توطئه نفوذ به دنبال شراکت با روسیه و ایجاد فاصله میان تهران و مسکو است.

توطئه نفوذ تل آویو در روابط مسکو - تهران

خبرگزاری خانه ملت ، گروه سیاسی – علی ودایع: نخست وزیر رژیم صهیونیستی اواخر هفته گذشته در سفری 2 روزه که به مسکو داشت در کرملین به چانه زنی در رابطه با مسائل مختلف پرداخت. مسئله اساسی در رابطه با سفر بنیامین نتانیاهو این است که وی ظرف یک سال گذشته چهار مرتبه رهسپار روسیه شده است.

موضوع زمانی اهمیت خود را نشان می دهد که نخست وزیر رژیم صهیونیستی ظرف یک سال گذشته با رئیس جمهوری ایالات متحده ، شریک راهبردی اشغالگران قدس دیدار نداشته است.

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل سفرهای نتانیاهو به مسکو گفت: « رژیم صهیونیستی در مورد روسیه با فاکتورهای متفاوتی روبرو است.»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: « در نخستین نگاه مسئله جنگ سوریه و حضور نیروهای ارتش روسیه تحت عنوان متحدین دمشق ، تل آویو را مجاب به مذاکرات گسترده با روسیه می کند. رژیم صهیونیستی به شدت نگران تثبیت اقتدار ارتش سوریه در بلندی های جولان است.»

نکته حائز اهمیت اینجاست که رسانه صهیونیستی «دبکافایل» نوشته بود که «وزرای خارجه آمریکا و روسیه با موافقت پوتین و اوباما یک بند پیشنهادی در کنفرانس ژنو برای بازگرداندن بلندی های جولان به سوریه به عنوان بخشی از فرایند پایان دادن به جنگ داخلی در این کشور ارائه داده اند. ایران، حزب الله لبنان و سوریه بشار اسد سه بازیگری در منطقه هستند که از توافق مسکو-واشنگنتن برای عقب نشینی اسرائیل از بلندی های جولان خوشحال خواهند شد و اسرائیل نیز به شدت از این توافق عصبانی است. «
باتوجه به این مطلب می توان گفت که بلندی های جولان و ادعاهای اسرائیل در مورد آن موضوعی است که روسیه چندان با آن موافق نیست و به همین دلیل بود که در کنفرانس خبری خود بدان پرداخت و آن را با تهدیدات ایران و حزب الله ارتباط داد تا به ادامه اشغال آنجا مشروعیت امنیتی بدهد.


ادامه مطلب

طبقه بندی: گفت وگو،
[ دوشنبه 24 خرداد 1395 ] [ 07:27 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

تعداد کل صفحات : 4 :: 1 2 3 4

مدیر وبلاگ : سجاد حسینی

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :